Jak udržet kondici i v zimě

Každý dobře víme, jak moc je těžké udržet svojí postavu a kondici přes zimu, kdy je člověk většinu času zavřený doma. Další nástrahou je pak cukroví, a to, že člověk nechodí přes svátky ani do práce, kde přece jenom nějakou tu činnost vyvine. Zamyslete se nad volným časem a nad tím jak ho využijete ve Váš prospěch.

plavecký bazén

Pokud udržujete kondici běháním a ven do zimy se Vám nechce, vyměňte svojí oblíbenou disciplínu v tomto období za jinou. Přece jenom běhání když sněží, nebo při deseti stupních pod bodem mrazu není úplně to pravé. Můžete samozřejmě zamířit do posilovny a dát si nějakou tu hodinku na běžícím pásu, ale co si budeme říkat, běh na čerstvém vzduchu je přece jen lepší. Dobrou kondici také můžete zlepšit hned po ránu, kdy si místo usednutí ke stolu, dáte malou rozcvičku. Postačí klidně pár minut, jde jen o to se po probuzení trochu protáhnout a naladit se tak no nového dne.

Změňte to od začátku a začněte snídaní, ta Vám dodá hodně energie a je základem stravy. Dejte si něco lehkého, jako jsou cereálie nebo ovoce. Při udržování kondici dbejte na svůj jídelníček a taky na tom, kdy dané jídlo jíte. Velmi častou chybou je nesprávně dodržený čas, kdy daná jídla jíte, a ba dokonce největší chybou je jíst večer před spaním, kdy tělo nemá čas daný přísun potravin strávit.
sportovní pomůcky

Vyměňte běhání za plavecký bazén, jen málokdo ví, že plavání funguje na celý organizmus, stejně tak jako běhání. Pořádně se u něho protáhnete, protože zabíráte celým tělem a je prospěšné snad na všechny svaly. Zároveň se osvěžíte a zdokonalíte tak vaší kondici. Každý den si zaplavat padesát až sto bazénu Vám určitě prospěje. Nasaďte plavky a vrhněte se do bazénu, určitě si tohle cvičení oblíbíte.

Změňte svůj životní styl, neseďte na gauči v obýváku a radši rovnou po svém zaměstnání zamiřte do krytého bazénu na pořádné protažení. Není přece nic lepšího než udělat něco pro vaše tělo a zdraví.