Pamlsková vyhláška bude platit od ledna

Předpokládalo se, že pamlsková novela zákona bude platit pro všechny školy, včetně střední, učiliště a gymnázia, ale ukázalo se, že tento zákaz prodeje některých nevhodných potravin pro děti může platit pouze na školách základních.

Jak jste na tom byli se svačinkami vy?
Pamatujete na svá školní léta? Co jste měli k dispozici ke svačince vy? Pokud to bylo ještě za doby totality, nejspíš jenom ovoce a chleba s máslem. Jestli jste byli movitější, nejspíš jste dostávali nějakou malou sladkost, třeba čokoládu. Co dáváte dětem ke svačině vy? Máte čas svým potomkům dávat každý den snídani a svačinku s sebou? Zabalíte jim i nějakou sladkost, nebo předpokládáte, že zvládnou bez sladkého nějaké dny vydržet? Držíte svého potomka zkrátka, když přijde na dobroty? A pokud už mu sladkost dáte, o jakou cukrovinku se jedná? Hlídáte přísun cukru dítěti?

Proč pamlskový zákaz?
Učitelé si ztěžovali, že děti jsou po cukru rozjívené, špatně se soustředí a mají příliš mnoho energie, kterou ale nedokáží usměrnit. Z toho důvodu byly některé cukrovinky a dobroty zakázány a od února 2017 už se nesmí prodávat. V lednu mají všechny kantýny a bufety ve školách čas vyprodat zboží, další už ale nakoupit nesmí. Druhým důvodem je také zvyšující se obezita v České republice, kterou chtějí lékaři, rodiče i učitelé tímto zákazem některých sladkostí na základních školách omezit.

Vyhláška o nezdravých potravinách na osmiletých gymnáziích
Zákaz některých potravin se netýká středních škol, výjimkou jsou však osmileté gymnázia. Školou povinní studenti nesmějí mít přístup do míst, kde jsou automaty na sladkosti, nebo nesmějí do bufetu a kupovat tam některé potraviny. To bude muset stanovit každá škola, či bude u bufetu vždy nějaký dozor, který dá pozor na to, aby nikdo z mladších žáků nekupoval nic, co by si kupovat podle nejnovější vyhlášky neměl.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup