Vydejte se na jižní ostrovy, tam je Thajsko ještě pořád tajemné a turisty neobjevené

Každý z nás chce zažít ten pocit, že jste na exotické dovolené plné luxusu, elegantní jednoduchosti, intimní atmosféry jenom několika vilek a jinak otevřené divoké přírody. Máte výhled na moře přímo z postele a také z prostorné vany v obrovské koupelně, a máte strávit alespoň dva týdny v nádherném područí přírody. Všude se line vůně moře a exotického ovoce a vy nemáte v plánu nic, vůbec nic, jenom ležet na pláži, užívat si přítomnosti svého partnera, partnerky nebo kamarádů, a jednoduše se poflakovat mimo dotek civilizace, postmoderní doby a stresu plného telefonních hovorů, shonu a schůzek.

Kde ty loňské sněhy jsou. Dnes je Thajsko plné Evropanů, kteří doufají, že si na největších ostrovech užijí svého soukromého ráje, ale chyba lávky. Dnes už si na ostrovech, které kdysi zely prázdnotou a zdály se být neobydlené, neosídlené a zela nedostupné pro bohatou vegetaci, samoty neužijete. Jestli toužíte po klidu a relativním soukromí, musíte dnes jinam než na známé thajské destinace. Vydejte se na jižní ostrovy. Tam je Thajsko ještě takové, jako bylo před několika desetiletími.

1.       Koh Tarutao
Tento ostrov byl kdysi používán jako věznice pro politicky nekorektní osoby. Ovšem dnes se zde rozkládá národní park. To pro nás znamená, že počet lidé, kteří zde mohou pobývat, je přesně stanovena také omezen. Právě tady najdete klid a poměrně mnoho míst, kde si můžete udělat alespoň na pár hodin soukromou pláž.

2.       Had Yai
Tento ostrov se nachází hned vedle Koh Tarutao. Je menší, ale také kopcovitější. Má méně pláží, a také menších. Není zde rozvinutá infrastruktura, takže pokud chcete nikoho a nic v dohledu, vyzkoušejte severní stranu tohoto ostrova, a to alespoň na den nebo na dva.

3.       Koh Tao
Pokud vás láká i potápění, vydejte se právě na tento malý ostrov.