Kam letos vyrazit na vánoční trhy?

Také patříte k milovníkům rozsvícených stromků, koled, vůně cukroví a svařeného vína? Vychutnejte si letos vánoční atmosféru trochu jinak a vyražte na vánoční trhy do některého z evropských měst. Zde je pár tipů, kam se stojí za to jet podívat.
Budapešť
V hlavním městě Maďarska se vánoční trhy letos konají v termínu 23. listopadu 2019 – 1. ledna 2020. Tyto trhy navštíví každý rok přes 600 tisíc lidí. Ve stánkách na náměstí Vörösmarty nebo před Bazilikou svatého Štěpána můžete ve stáncích ochutnat například ostré maďarské klobásy, svařené víno a spousty dalších delikates. Návštěvu trhů můžete spojit i příjemným odpočinkem. Kromě trhů můžete totiž v Budapešti využít také relax v termálních lázních.
vánoční trh Vídeň
Vídeň
Vídeň má jedny z největších a nejkrásnějších trhů v celé Evropě. Ty nejznámější se konají se na naměstí Rathausplatz (Radniční náměstí) v termínu 15. listopadu 2019 – 26. prosince 2019. Těšit se můžete na více než 140 stánků, ve kterých najdete klasické vídeňské cukroví, perníčky, kandované ovoce a bohatě zdobené vánoční ozdoby. Kromě náměstí Rathausplatz můžete ve Vídni navštívit také trhy před zámkem Schönbrunn nebo na Štěpánském náměstí.
Drážďany
V Drážďanech trhy začínají 27. listopadu 2019 a končí 24. prosince 2019. Vánoční trhy jsou zde umístěny po celém městě, ale jejich centrem je Striezelmarkt , který se koná na náměstí Altmarkt. Ochutnat tu můžete například kousek z obrovské vánoční štoly. Další možností v Drážďanech je středověký trh na nádvoří zámecké stáje Stalhof. Kromě vánočních trhů můžete návštěvu Drážďan spojit s výletem do oblíbeného Primarku.
vánoční trh Praha
Praha
Chcete si užít atmosféru vánočních trhů, ale nechce se vám kvůli tomu jet do zahraničí? Nevadí, nádherné trhy můžete totiž navštívit i v Praze a to na Staroměstském i Václavském náměstí. Začínají letos 30. listopadu 2019 a končí 6. ledna 2020. Čekají vás ukázky typicky českých lidových Vánoc, spousty tradičních výrobků od řemeslníků a klasické české pochutiny.