Kdy bychom měli provést odzimování bazénu

S jarem začíná pro mnoho z nás práce na zahradě. Je potřeba připravit záhony, postříkat stromy, opravit škody, které přes zimu vznikly. A jednou z věcí, které nás čekají, je i odzimování bazénu. Tímto termínem se rozumí jeho příprava na novou koupací sezónu. Avšak rozhodně to není tak jednoduché, jak se může zdát.

V první řadě je nutné si uvědomit, že nejde jen o to napustit do něj vodu a zapojit filtraci. V první řadě nás čeká jeho důkladná prohlídka, zda přežil zimu bez úhony. Dívat bychom se měli především po tom, zda se náhodou někde nevytvořila díra ve vnitřní plachtě, případně zda se ona někde neodchlípla.

koupající se děti

Dále je nutné jej pořádně vyčistit. I když byl totiž přes zimu téměř prázdný, stále do něj napadaly nečistoty, se kterými je potřeba si poradit. Proto je nyní čas vypustit zbylou vodu, kterou jsme tam přes zimu nechali, vzít do ruky kýbl a hard a pustit se do práce. Zkontrolovat bychom však měli také filtrační zařízení. Podívat bychom se měli především na hadice, zvláště pokud bylo uskladněno například ve sklepě. Myši na nich totiž mohly přes zimu udělat dost škody.

dívka v bazénu

Také je dobré se podívat, v jakém stavu je filtrační médium a zda není potřeba jej vyměnit. Pokud ano, je dobré to nyní provést. Následně pak vyzkoušíme, zda skutečně funguje tak, jak má. V případě, že vše dopadne dobře, jej můžeme zapojit. Teprve nyní pak nastává chvíle, kdy do bazénu napustíme vodu. Ovšem otázkou zůstává, kdy toto vše provést. Pokud totiž začneme příliš brzo, bude nevyužitý a jen do něj budou padat nečistoty. Pokud zase začneme pozdě, voda se nestačí ani trochu prohřát.

Dobré je sledovat dlouhodobou předpověď počasí, v každém případě se však doporučuje počkat s tímto až po třech zmrzlých. Pak už je totiž malá pravděpodobnost, že přijdou ranní mrazíky, které by mohly způsobit skutečně velké škody. Tomu se totiž chceme v každém případě vyhnout.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup