Betonový plot v Ostravě chrání soukromí a snižuje prašnost a hlučnost

Betonové ploty se začaly před několika lety objevovat kolem průmyslových objektů a dnes se běžně staví i na okrajích pozemků rekreačních chat či rodinných domů.

Zabrání sledování zvenčí – mnozí z nás si dobře uvědomují, jak důležité je mít zajištěné vlastní soukromí, aniž by nás někdo neustále sledoval, šmíroval a zaznamenával naše aktivity a náš životní styl. Je totiž obrovský rozdíl v tom, zda své soukromí s někým sdílíme svobodně, ze své vlastní vůle, anebo jde o cosi vnuceného a násilného. Je známo, že kamerové systémy vyvolávají spíše obavy, strach a nepříjemné pocity, nežli skutečnou důvěru a přátelství. Betonové ploty Ostrava Montáž MPC mohou být jedním z prostředků, jak své soukromí mít pod vlastní kontrolou. Plní stejně dobře tuto funkci tak, jako klasická cihlová zeď.

betonový plot

Chrání před hlukem a prachem – hlučnost a prašnost jsou dva typické jevy v blízkosti silnic a dálnic a v městských oblastech. Kdo bydlí na takovém místě, měl by zvážit, zda lépe nezabezpečit vlastní pozemek před zvýšenou prašností a hlučností, která se šíří z venkovního prostředí. Prachové částice přispívají nejen ke znečištění, ale také ke zdravotním problémům, není nutné se zbytečně vystavovat těžkým kovům a toxickým sloučeninám, které jsou v ovzduší součástí smogového mraku. Velkým problémem, o kterém se příliš nemluví, je hluk, ten přispívá k psychickým problémům, depresím, agresivitě, nedostatku spánku a, jak říkají esoterici, ovlivňuje naše jemnohmotné tělo.

kamenná zídka

Dobře vypadají – nejlépe na zahradě vypadá živý plot, to je nesporné. Vzhledově přijatelné je v jistém smyslu i pletivo, ovšem ploty z betonu mohou být rovněž vzhledově atraktivní, zvláště doplníte-li je dřevem a vhodně zvolíte barvu betonu. Betonové panely se mohou mezi sebou barevně střídat podobně, jako šachovnice, dobře kontrastují i s vysázenými okrasnými dřevinami a konec konců i s živým plotem, který může být součástí celé koncepce ohraničení pozemku.