Infrasauna, řešení pro všechny

Na rozdíl od klasické finské sauny, která organismus vystavuje poměrně vysokým teplotám (dosahují přes 100 oC.) je prostředí v infrasauně snesitelnější. No uznejte, teploty do 60 oC určitě zatěžují organismus méně. Nic proti finské sauně. Jen to, že díky těmto vysokým teplotám, není klasická sauna vhodná úplně pro všechny. Kardiaci či lidé léčící se vysokým tlakem či oběhovými nemocemi by se jí měli obloukem vyhnout.

Jak funguje ta infrasauna? Zabudované keramické panely, či jiné zářiče emitují infračervené záření o určité vlnové délce. Čím kratší vlnová délka, tím intenzivnější vliv na lidský organismus. Infrasauny o delších vlnových délkách slouží především pro relaxační účely.
pět kamenů

Jak se saunovat v infrasauně?

Před vstupem do infrasauny se pořádně vysprchujte a pak důkladně vysušte. Do kabinky si vezměte s sebou ručník. Třeba i dva nebo tři, budou se hodit.

Do sauny vstupte nejlépe ihned při jejím zapnutí. Nemusíte čekat, až se vyhřeje. Na jeden ručník si sedněte, druhý si dejte pod nohy. V infrasauně je doporučeno saunování vsedě. Zářiče jsou umístěny tak, aby největší efekt saunování měla vzpřímeně sedící osoba. Efekt sauny nastoupí během 15 minut. Když se začnete potit, otírejte si pot volným ručníkem. Pokud si s sebou vezmete do sauny třeba žínku, kartáč, nebo peelingovou sůl, můžete tyto propriety používat k odstranění starší vrstvy pokožky.

Konec saunování je daleko klidnější než i finské sauny. Nečeká vás skok do ledové vody, ani přemlouvání sama sebe abyste zatáhli za řetízek vedoucí ke džberu se studenou vodou. Jednoduše saunu vypnete a otevřete vstupní dveře. Uvolněně sedíte, otíráte si pot a čekáte do doby, když jej vaše tělo přestane produkovat.
oválný kartáč

Po sauně se důkladně osprchujte příjemně vlažnou vodou. Nedoporučuje se používat žádná mýdla nebo sprchové gely. Pokud máte potřebu tyto prostředky používat, sedněte si k nějakému nápoji (nejlépe čisté vodě či minerálce) poseďte, odpočívejte. Po nějakém čase si dejte sprchu znova a tentokráte už tu vaši, voňavou.

Saunování si užívejte. Myslete na příjemné věci a vůbec buďte v pohodě. Vždyť je to jen příjemný relax.