Jak vybrat pergolu na svou zahradu a podle čeho se při výběru rozhodovat?

Máte zahradu a něco vám na ní chybí? Dost možná to bude pergola nebo zahradní altánek. Chcete si užívat chvilky klidu na své zahradě? Jak pergolu vybírat?

Jak vybrat pergolu na svou zahradu a podle čeho se při výběru rozhodovat?

Na žádné zahradě nesmí chybět i malé posezení, místo, kam si můžete jít sednout a přečíst svou oblíbenou knížku, místo, kde můžete odpočívat nebo obědvat v létě se svou rodinou. Takovým místem je jistě pergola nebo zahradní altánek. Při výběru ale musíte zvážit hned několik důležitých věcí, přeci jen, jakmile si pergolu postavíte, nebude už prostor na žádné změny. Jaké tedy máte možnosti?

pexels-photo-1065874

K čemu vlastně pergola slouží?

Zatímco zahradní altánek je spíše elegantní zahradní stavbou, která stojí zcela samostatně, pergola je jen jakýmsi přístřeškem s posezením, má jednodušší základy a také nemusí mít pevnou střechu. Altánky se staví stejně jako pergoly z různých materiálů, ale pergoly nemusí mít střechu a mnohdy se nechávají pouze její dřevěné základy obrůst popínavými rostlinami. Slouží pak jen na posezení v hezkém počasí a mohou mít spíše ozdobný charakter. Pergoly na zahradu Pergoly-trutnov.cz jsou často ze dřeva, ale mohou být postavěné i z jiného materiálu, levným a velmi praktickým materiálem na jejich výstavbu jsou například polykarbonátové desky, které se na rozdíl od dřeva nemusí nijak udržovat a také mají dlouhou životnost.

pexels-photo-5984691

Je nutné uvědomit si, za jakým účelem si chcete pergolu postavit, zda bude stát samostatně nebo bude připojena k domu nebo chatě, také je potřeba zvážit její velikost. Určitě je lepší nechat si pergolu zastřešit, pak si budete moci užít posezení venku i při nepříznivém počasí. Nezapomeňte, že materiál, ze kterého ji ale necháte postavit, bude neustále vystavován vlivům počasí.

Jak by měla být velká?

Můžete mít úplně maličkou pergolu al i velkou, kam se vejde slušná parta lidí. Klidně pod ni můžete dát i gril, pak je ale nutné počítat s prostorem navíc. Hlavní je, aby se bez problémů vešla na zahradu. Výběr místa je také důležitý, obvykle by to mělo být v místě, kam nejde vidět z ulice či od sousedů. Protože soukromí je i při pobytu na zahradě velmi vítané.

A jak si svou pergolu vyberete vy?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup