Je kožená dámská kabelka skutečně vhodná pro všechny?

Dlouhodobým módním hitem je kožená dámská kabelka. Koneckonců je praktická, vypadá dobře a hodí se prakticky ke všemu. Není divu, že po ní mnoho žen rádo sáhne. Jak je to ale doopravdy? Je velká cena, kterou za ni platíme, skutečná hodnota kabelky?
červeno-bílá kožená kabelka

Nejprve je třeba popsat specifika tohoto materiálu. Jedná se o opravdu velmi kvalitní materiál, který je pro kabelku skutečně vhodný. Jeho struktura dodá výrobku správný „lesk“ a navíc je dostatečně pevná. To znamená, že se nemusíte bát protrhnutí, ani pokud tašku naplníte. Je samozřejmé, že nejde o materiál, který by zvládl pravidelné přetěžování, ale běžnou váhu věcí, které do kabelky dáváme, zvládne bez problému.

Na druhou stranu je nutné poznamenat, že kůže potřebuje péči. Pokud se jí nedostává, začne praskat a drolit se. Proto je třeba ji pravidelně prohlížet, zejména v oblasti švů. Nutností je také pravidelné promazávání, a to zejména v mrazivých teplotách.

Zdá se, že kožená dámská kabelka má všechny výhody. Je tu však ještě jedna věc, kterou je potřeba uvážit. Jak už její jméno napovídá, je vyrobena z kůže. Nejčastěji se jedná o kůži kravskou. Nejedná se tedy o případ podobný kožešinovým farmám, kde jsou zvířata chována a zabíjena jen pro svůj kožich. Zde se materiál jednoduše získá z krávy zabité pro maso a následně se zpracuje. Jde tedy o názorný příklad, jak lze využít celé zvíře, nejen jeho část. Problém s tím však mohou mít vegetariáni, kteří jakékoliv živočišné produkty odmítají.
módní designové růžové kožené kabelky
Pro ty samozřejmě existuje varianta umělé kůže, tedy koženky. Má vzhled i strukturu pravé kůže, avšak je vyrobena uměle. Jaké jsou tedy rozdíly mezi klasickou kůží a koženkou? Předně koženka se snadněji https://www.zive.cz/bleskovky/microsoft-nabidl-streamovani-aplikaci-snadneji-je-budete-moci-vyzkouset/sc-4-a-186579/default.aspx poškodí a také neunese takovou zátěž. To vše celkově znamená, že tedy bude třeba kabelku častěji měnit. Pro běžný provoz je však naprosto dostačující.

A co vy, propadly jste také kouzlu kůže? Nebo se spokojíte s koženkou? Odpověď záleží jen na vás. A kdo ví, třeba vás uchvátil nějaký úplně jiný materiál. Koneckonců, každý má jiný vkus a každému sluší něco jiného. Nejdůležitější je, aby vám vaše nová kabelka padla a byla pohodlná na nošení. To je přeci to hlavní, ne?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup