Maca peruánská a její účinky na lidský organismus – víte, v čem je výjimečná?

Většinu bylin, které známe, používali již naši předkové a dobře věděli, proč. V dobách, kdy nebyly léky se na ně museli spoléhat. Výjimkou není ani maca.

Maca peruánská a její účinky na lidský organismus – víte, v čem je výjimečná?

Maca peruánská roste v těch nejvyšších nadmořských výškách a její kořen má blahodárné účinky na lidské zdraví. Jde o bylinku, která se dá zařadit mezi nejstarší rostliny na světě, a její účinky velmi dobře znali již naši předkové. A k čemu, že ji využívali? Maca je známá pro své účinky, které posilují plodnost, řadí se i mezi přírodní afrodiziaka a mimo to obsahuje spoustu vitamínů a tělu prospěšných látek. Snažíte se s partnerem o miminko, máte problémy během menstruace nebo se snažíte zhubnout? Maca má účinky také na mužský organismus, znáte všechny její výhody?

pexels-photo-6324139

Pro psychické i fyzické zdraví

Potřebujete dodat energii, cítíte se stále unavení nebo psychicky vyčerpaní? Maca peruánská nejenže dodá tělu potřebnou energii pro správné fungování během dne, působí také na psychiku člověka a tak nás vlastně dostává do té správné formy. Obsahuje důležité aminokyseliny a také esenciální aminokyseliny, ty které si naše tělo nedokáže vytvořit svépomocí. Dále obsahuje vitamíny B, C a E. Je plná minerálů i stopových prvků, z důležitých minerálů jmenujme vápník, hořčík, jód, železo, zinek a také draslík. Kromě toho obsahuje také pro tělo důležitou vlákninu.

A právě díky tomu, že je plná důležitých prvků a vitamínů podporuje naše zdraví. Hormony v ní sice nenajdeme, ale i přesto je maca schopná regulovat a synchronizovat činnost hormonů v našem těle, což ocení zejména ženy během menstruace nebo ty, které jsou už v menopauze. I na muže má však maca vliv, jaký?

pexels-photo-57529

Když se snažíte o početí miminka

Maca zkušenosti otěhotnění https://www.energiezivota.com/superfoods-superpotraviny/maca-peruanska-umi-upravit-nerovnovahu/ mluví za všechno. Neplodnost je závažným tématem, když se partneři snaží o početí miminka, může být chyba na obou stranách, to znamená, že neplodnost může trápit stejně tak ženu, jako i muže. Tato bylinka se ovšem stává v tomto případě cenným pomocníkem. Zvyšuje šance na oplodnění, mužům navíc pomáhá s erekcí a pro oba partnery se pak stává účinným afrodiziakem. K problémům s otěhotněním se pak přidávají také psychické problémy, a jak už bylo řečeno i s tím si maca umí poradit. Můžete se pak dostat lépe do psychické pohody a k tomu zvýšit své šance na přirozené otěhotnění.

Tato bylina je skutečně nabitá důležitými látkami. Díky nim se můžete dostat do pohody, posílíte své zdraví a také snadněji otěhotníte. Kromě toho maca podporuje také hubnutí. Určitě ji vyzkoušejte.