Mít tak doma pořád příjemnou vůni

  • 18. 11. 2018
  • By :
  • 0 Comment
  • Domov

Bezesporu nám hodně záleží na tom, abychom měli doma nejen čistý vzduch, ale i půvabnou vůni. Tomu se však snadno řekne, když ve většině případů přijdeme denně se stykem s potravinami, vařením, ale i „vydýchaným“ vzduchem, který v našem domově udělá nepříjemný zápach.

Jak se tedy můžete postarat o to, abyste měli doma vždy vůni, která bude snesitelná a současně i nádherná?
olejíček s bylinkami

Vonné svíčky vždy udělají parádu

Jestli nejste milovníci svíček, nic se neděje. Věřte tomu, že právě vonné, vám přinesou mnohem větší potěšení než ty klasické. Když si doma zapálíte vonnou svíčku, v okamžiku se ve vašem domově udělá nejen příjemná atmosféra, ale i perfektní aroma, které vám nějakou dobu vydrží.

Jejich dokonalost můžete využít v momentě, když víte, že k vám má zavítat nějaká návštěva nebo jednoduše budete chtít neutralizovat pachy.
vonná svíčka

Se spreji opatrně

Osvěžující spreje jsou populární díky jejich okamžitému nástupu vůně, která pomůže pohltit zápach různého původu. Využít jich můžete nejen v prostoru koupelny, ale i v chodbě, ve které vás může odradit smrad z bot nebo i v obývacím pokoji, kde se většinou v průběhu dne nachází nejvíce lidí.

Dejte si však pozor na jejich časté používání. Obsahují příliš velké množství parfémových látek, ale i chemického složení, které není dobré – ze zdravotního hlediska dýchat delší dobu a často.

Místo nich můžete použít přírodní alternativu, kterou ocení především vaše děti. Osvěžující spreje na bází přírodních složek, jakými jsou eukalyptus, levandule, rozmarýn nebo máta, ve vás vyvolají atraktivní pocity, pohodu a klid a jsou báječné i v době nemoci. V mnoha ohledech ulehčí vašim ratolestem v průběhu noci jejich dýchání a pomůžou jim snadno usnout.

Éterické oleje a jejich síla

Jakýkoliv vonný olej, který je určený k tomu, aby zvelebil váš dům nezaměnitelnou vůni, je vždy na bázi stoprocentních složek. Je tedy nutné,  abyste ho smíchali s vodou. Ovšem ani tak jeho síla nezeslábne a v případě, že si budete chtít zapálit svíčku s jeho použitím, musíte brát ohledy na jeho sílu.

Jinak se vám může stát, že se ze zpočátku lákavé vůně stane nepříjemná nebo se k ní přidají i bolesti hlavy.