Ochraňte své děti před pádem

Trampolína na zahradě je dnes již v podstatě běžnou součástí. Děti rády skáčou, baví je to a jsou při tom v pohybu. Na vše se samozřejmě musí opatrně, nad dětmi je třeba mít dohled, aby se nic nestalo nebo nezkoušely příliš nebezpečné kousky, které se určitě dají vymyslet. Co ale lze udělat pro vyšší bezpečnost dětí pomocí doplňkových prvků trampolíny? Mezi ty základní patří určitě kvalitní konstrukce, která je bezpečně smontována a otestována ještě předtím, než k ní mají https://www.emimino.cz/diskuse/skakani-na-trampoline-unik-moci-262504/ přístup děti. Musí se správně napnout skákací plocha a dobře ukotvit pružiny, aby nedošlo během skákání k jejich uvolnění. Na pružinách by měl být určitě umístěn kryt, který zajistí, že dětem nepropadne ruka ani noha mezi pružiny, kde by se mohla končetina zaseknout velmi snadno, a mohlo by dojít k nepříjemnému zranění. Skákací plocha, zvlášť u větších průměrů trampolín, je poměrně vysoká, a je tedy dobré mít také síť.

bezpečné skákání

Právě ochranná síť na trampolínu Goodjump.cz zamezí mnohým nepříjemným pádům, které by mohly skončit i zlomeninami nebo jinými nepříjemnými následky, protože ani přítomnost dospělé osoby dohlížející na děti, nemůže takovému pádu zabránit. Sítě se momentálně nabízí hned ve dvou provedeních, a to vnitřní a vnější sítě.

zajistěte svou trampolínu

Vnitřní zdánlivě zmenšují skákací prostor, ale není tomu tak – jsou ukotveny až za pružinami a tedy je menší riziko, že by došlo k jakémukoli poranění v této části trampolíny. Je vhodná především pro menší děti, které mají tendenci například skákat na ochranný kryt pružin. Vnější síť je ovšem také vysoce účinná, jelikož chrání proti pádu ze skákací plochy, zapíná se na běžný zip a lze ji zajistit ještě vnějšími přezkami. Tyče, které drží síť jsou obaleny měkkým materiálem, takže i kdyby náhodou dítě narazilo při skoku či odrazu do tyče, nezraní se. Další možností, jak zmírnit rizika při využívání této sportovní pomůcky, je zakoupení žebříku – díky němu budou mít děti pohodlný přístup na skákací plochu i dolů z ní a opět se minimalizuje riziko pádu.