Pořiďte si nádoby na klíčení a pusťte se do pěstování křupavých výhonků

Chcete klíčit semínka? Tak se s chutí pusťte do toho, je to hračka! Stačí, když si seženete ty pravé nádoby na klíčení a je to. Nic víc už prakticky potřebovat nebudete – tedy kromě samotných semínek a trochy vody. Kdo by to byl řekl, že zahradničení může být taková pohoda?

radicula

Ano, je to tak, vypěstovat si bohatou úrodu toho nejcennějšího, co nám příroda nabízí, už nemůže být snazší. Postup se naučíte raz dva, a zvládne ho i naprostý začátečník:

Takže za prvé, pokud se chcete stát úspěšným pěstitelem klíčků, opatřete si vhodnou nádobu. Můžete to být klidně i sklenice na zavařování, které s pomocí hřebíku proděravíte víčko tak, že vznikne jakýsi cedník. Nicméně jestliže vám nevadí investovat zhruba tři sta korun do profesionální výbavy, tak to udělejte, protože se vám to nakonec vyplatí – ušetříte tak čas i vodu, takže nakonec i peníze. Pořídit si můžete jak sklenici na klíčení, tak misku na klíčení semínek. Výhodou misky je to, že si jich můžete pořídit více a stohovat je nad sebou, což vám umožní pěstovat několik druhů klíčků najednou.

Za druhé budete samozřejmě potřebovat i semínka. A máte z čeho vybírat. Na trhu je běžně k dispozici několik desítek druhů semen, která můžete použít. Ať už budete vybírat podle chuti, velikosti, barvy anebo obsažených látek, jistě si vyberete ta pravá.

fazolové klíčky

A nyní se už můžete pustit do toho. Nasypte semena do nádoby a zalijte je vodou tak, aby byla ponořená pod hladinou. Semena začnou bobtnat a za několik hodin budou dokonale nasáklá vodou. Poté je slijte, a pak už je stačí jen několikrát denně prolévat tak, aby byla na povrchu stále vlhká. Voda odplaví nežádoucí mikroorganismy a semenné slupky a zajistí další klíčení. Když budete mít nádobu v pokojové teplotě a na sluníčku, půjde to rychle.

Za pár dní tak budete moci sklízet svou první křupavou úrodu nabitou potřebnými vitamíny.