Postavili jste dům – a co dál

Staré lidové pořekadlo nám tvrdí, že by měl muž za svůj život postavit dům, zasadit strom a zplodit dítě. On tam má být pravděpodobně syn, ale vzhledem k tomu, že žijeme v době rovnoprávnosti, vyjímá se tam to neutrální dítě rozhodně lépe. Možná měli staří mudrci k těm důležitým věcem přidat ještě jednu.

bílý plot

o Měl by rozhodně postavit plot.
Bez vhodného zabezpečení by totiž o všechny získané hodnoty mohl docela snadno přijít.
1) Dům mu může někdo poničit – například nějaký sprejer. V tom lepším případě mu ho mohou vykrást.
2) Strom by mohl být snadno poražen. Jestliže se bude jednat o ovocný, pak mu ho alespoň očešou.
3) A neposedné dítě se z nezabezpečené zahrady jednoduše ztratí nebo ho někdo unese.
Je tedy potřeba svůj pozemek oplotit a zajistit tak, že se žádná ze zmíněných katastrof nestane.

Ochrana před lidmi i zvěří

Dříve lidé ohraničovali svůj majetek docela náročným způsobem. Hlavně z hlediska času. Materiál měli sice většinou zadarmo (co okolí dalo), ale než navozili kameny nebo upravili plaňky, trvalo to určitě dlouhou dobu. Dnes není nic jednoduššího nežli si svůj pozemek oplotit. Výrobci pletiv mohou nabídnout celou škálu různých typů materiálů.

slepice

· Současným trendem jsou pozinkované výrobky, které vydrží delší dobu a stále vypadají luxusně.
Jestliže se na samotnou stavbu necítíte nebo vám to čas nedovoluje, je možné využít služeb firmy, která vám do dvou dnů nejen vaši objednávku vyřídí, ale také vám plot podle vašich požadavků postaví. Kromě klasického obehnání svého pozemku můžete využít i nabídku garážových vrat nebo jen zastínění části zahrady. Výhody těchto výrobků ocení i majitelé sadů, kteří každé jaro smutně obcházejí okousané stromky. Pokud je vhodně zabezpečíte, už si nikdo ani nekousne.