Půjčovna dodávek pronajímá vozy pro komfortní cestování

Vozy z půjčovny dodávek Praha jsou standardně vybavené tažným zařízením a jsou především velmi prostorné. Pojmou velký náklad a v případě, že s nimi chcete vycestovat na dovolenou, lze tímto způsobem lépe zorganizovat sportovní či poznávací pobyty. Můžete mít s sebou jízdní kola a pobyt si zpestřit i nafukovacím raftem, jestliže máte v plánu splouvat alespoň část atraktivního říčního úseku.

Neměli bychom ovšem zapomínat na to nejpodstatnější, a to je samotný jízdní komfort ve voze typu dodávek. Jistě je dobře znáte z přepravních společností, řidiči i jejich spolujezdci jsou posazeni do prostorných a pohodlných sedadel, nejsou to sice sportovní vozy, ale právě díky tomu je kabina řešena tak, aby byl řidič schopen vykonávat své zaměstnání den co den po dobu i déle, než osmi hodin.

A právě pohodlí je při cestování s dodávkou rozhodující. Tranzitní vozidla tohoto typu mohou směřovat na dlouhé vzdálenosti i s více než sedmi pasažéry, a jestliže se vystřídáte za volantem, pak urazíte i velmi dlouhou trasu na „jeden zátah“. Když si představíte, že sedíte v malém osobním autě pět a více hodin, stísněni v omezeném prostoru, je samotná jízda spíše noční můrou.

klíčky od auta

Vezměte s sebou kola

V úvodním odstavci jsme zmínili tažné zařízení, na něj je možné připevnit nosič kol, případně jízdní kola vézt v přívěsu. Ta se sice dají vypůjčit, ale nikdy nemáte pod kontrolou jejich technický stav a jde tu také o vaši bezpečnost. Spoléhejte raději na svá vlastní, před odjezdem je zkontrolujte, případně nechte v servisu odborně seřídit a promazat ložiska, vyměnit brzdové špalky či vytahaný řetěz a pak už můžete ve skupině přátel brázdit krajinu, které dáte osobně přednost.

zámek Kratochvíle

Domníváte se, že je v Česku málo cyklostezek a pro cykloturistiku zajímavých míst? Brzy přijdete na to, že tomu tak zdaleka není, a že nemusíte kvůli tomu cestovat až do Rakouska nebo do Francie. Můžeme vám doporučit třeba Šumavu, Jizerské a na ně navazující Lužické hory, Třeboňskou pánev, Českomoravské pomezí, Českou Sibiř, údolí Berounky, Posázaví, Blanský les, Javorníky, Moravskoslezské Beskydy a mnohé další.