Rostliny ve skleněných květináčích

V každé domácnosti najdete alespoň jednu rostlinu. Někdo je milovníkem květin a tak má doma květináče s rostlinami na každém možném místě. Někdo má zase jednu malou rostlinku na poličce. Vždy ale najdeme alespoň malý kousek přírody u každého doma. V současné době je spousta trendů v tom, jak se květiny dají pěstovat aby vypadali pěkně a zaujali nejen svým květenstvím a vzhledem, ale i tím, v čem a jak jsou zasazené. Takovým trendem jsou například i aerária.

rostliny

Aerária jsou prosklené nádoby, které můžou buď volně stát nebo se dají zavěsit a jsou v nich zasazené různé rostliny od sukulentů až po nádherně kvetoucí orchideje. Může se jednat o propracované skleněné skvosty, ale také o obyčejné zavařovačky nebo kulatá akvária. Je to o fantazii, do jaké skleněné nádoby se rozhodnete květinu zasadit nebo si ji koupit. Aerárium na orchidej je výbornou formou toho, jak dostat do bytu trochu té přírody. Navíc je to i úžasný dárek, který potěší snad každou ženu. Orchideje mají navíc rády světlo a potřebují mít kořeny i mimo hlínu. Proto je aerárium výbornou volbou. Za prvé dobře vypadá a za druhé splní svůj účel.

Údržba je opravdu jednoduchá – květinu stačí zalít dle potřeby a pokud je to potřeba, občas přeleštit zvenku sklo. Prakticky se teda nejedná o nic, co byste stejně běžně nedělali.

aerárium na orchidej

Pokud však nejste vyloženě ten typ, který potřebuje, aby mu doma všechno kvetlo, pak jsou i aerária se sukulenty, které vydrží i poněkud horší zacházení. Tyhle moderní květináče zaručí, že rostlina bude vpadat u vás doma opravdu dobře a každá návštěva bude uvažovat, že si taky něco takového pořídí. Není se čeho bát, protože údržba a péče o květiny je naprosto stejná, jako kdyby byly zasazené v květináči. Proto se tyto domečky pro rostliny začínají prodávat čím dál více. Tak si taky nějaké to aerárium pořiďte, ať doma trochu ozvláštníte svou flóru.