Rychlobydlení s názvem mobilní dřevostavba

Dřevostavby se v posledních letech staly oblíbenou nemovitostí. Podíváme se v čem jsou její výhody a proč se k nim uchyluje čím dál více lidí. Možná jste se někdy už setkali s pojmem mobilní dřevostavba. Pokud by jsme se trochu pozastavili pod pojmem mobilní, znamená to, že se jedná o dům, který je pojízdný a je možné ho přesunout z jednoho místa na druhé. Hodně jsou tyto domy vidět na v jižních státech u moře. Na trhu už jsou delší dobu jen byly převážně využíváno právě u moře v kempech. Jenomže doba pokročila a tyto domy se čím dál častěji stávají obydlím po celý rok a jen u moře, ale také u nás.

dům

Dřevostavba Vám zase zaručuje rychlou instalací, kdy jsou na pozemek pouze převáženy velké dřevěné panely. Právě díky tomu se staly tak velmi oblíbené. Nabízejí skvělé bydlení doplněné o perfektní izolační podmínky, takže se opravdu nemusíte bát v těchto mobilních dřevostavbách bydlet po celý rok.

mobilní dům

Jak si vybrat mobilní dřevostavbu?

V první řadě je potřeba mít pozemek, kde Vám poté dřevostavba bude stát. Druhou věcí, co je potřeba si pořádně rozmyslet je velikost dřevostavby. Dají se sehnat od cca 24 m2 což odpovídá rozměrům 8×3 metry. Poté jsou velmi oblíbené ty s rozměrem 48 m2 což odpovídá 12 x 4 metry a můžeme si to představit jako garsonku nebo menší byt o velikosti 2+kk. Ale samozřejmě se dají pořídit větší, a to až do velikostí 4kk s rozměrem okolo 80 m2. Určitě Vás zajímá i informace ohledně stavebního povolení na tyto domy. Většinou jsou tyto dřevostavby schvalovány jako mobilní doby a na ty stavební povolení není potřeba. Ani příprava místa osazení domů a případná instalace dřevostavby není nic složitého. Můžete samozřejmě mobilní dřevostavbu zasadit na podkladovou desku, kterou budete mít předem připravenou. Ale existují i levnější varianty v podobě dřevěných fošen nebo patek. Možností je více a záleží i na stavu podloží a Vaší finanční možností. Samotná instalace včetně napojení na inženýrské sítě trvá 1 den a dům je poté okamžitě připraven k bydlení.