Stěhování Praha zajistí i převoz velkých a těžkých břemen

Stěhování velkých břemen a méně obvyklých předmětů

Když se řekne „přestěhovat byt“, napadnou vás na prvním místě krabice, krabice a zase krabice, pak nějaké koberce, nábytek a velké domácí spotřebiče. V podstatě máte pravdu, až na to, že každá stěhovací akce je jedinečná, každý máme jiné životní priority, a tím pádem i jiné předměty v domácnosti.

stěhovací kamiony

Někdo sbírá známky, ale jiný třeba starožitnosti či hudební nástroje. Někdo je fanda do muziky a má doma speciální reprosoustavu o hmotnosti stovek kilogramů, jak to měl např. Jean Michael Jarré. V řadě domácností se vyskytují i obří televizní obrazovky, obrovská akvária o objemu i přes tisíc litrů. Někteří kutilové vlastní soustruh, starší hoblovku s dlouhým pracovním válcem, stojanové vrtačky, anebo dokonce tabulové nůžky na plech.

Oslovíte-li stěhovací firmu s prosbou o přestěhování takovýchto předmětů, nemělo by ji to zaskočit. Výjimkou mohou být velmi těžké stroje a zařízení, např. výrobní linky, což vyžaduje nasazení speciální techniky, mobilních jeřábů o nosnosti řádově v desítkách tun. Neměl by tedy být problém kromě hromady krabic, nábytku a spotřebičů přemístit a především zabezpečit v průběhu přepravy velké akvárium, klavír, trezor, anebo velký křišťálový lustr.

ruka na volantu

Co musíte zajistit vy

Chystáte-li se kontaktovat stěhovací firmu stěhování Praha Odnesto, musíte znát přesné datum (nejlépe v předstihu několika týdnů), znát rozsah stěhovaných věcí včetně těch „neobvyklých“ a umožnit vozidlům příjezd k oběma místům a hlavně zajistit prostor pro parkování.

Na parkování se často zapomíná, přitom jde o základní podmínku k úspěchu. Uvědomují si to zpravidla starší ročníky, které pamatují dobu, kdy se v Praze dalo snadno zaparkovat až na malé výjimky téměř všude zdarma, a hlavně se tu v ulicích nepohybovalo tolik vozidel. Možná, že i vy budete muset zajišťovat parkování pro stěhováky na odboru dopravy vašeho městského obvodu, a to minimálně s měsíčním předstihem.