Vestavěné skříně vám mohou zvětšit v bytě obytný prostor

Uvažujete o výstavbě vestavěných skříní na míru v Praze do svého bytu v panelovém nebo jiném bytovém domě? Pak byste to mohli následovně:

Vestavba do předsíně – budete-li volit vestavěnou skříň např. do ložnice, výrazně se tím zmenší obytný půdorys a může se to následně projevit i na vašem obytném komfortu. Zkrátka budete bydlet v menším bytě, a to jen za cenu využitého úložného prostoru od podlahy ke stropu.

oděvy na ramínkách

Co takhle umístit vestavbu do předsíně, kterou prakticky neobýváte, a máte tu k dispozici např. pouze komodu s botníkem nebo jednu menší šatní skříň? Skříní vyplníte celou stěnu, využijete veškerý prostor, což je výška stropu cca 2,5 metru a k tomu délka předsíně, která také nebývá zrovna malá. S velkou pravděpodobností tu budete mít uložené veškeré oděvy, obuv, úklidové prostředky a sportovní potřeby, takže tím obytný prostor v ložnici nabude původního rozměru.

oblečení ve skříni

Jedinou nevýhodou tohoto řešení je, že se budete převlékat v předsíni, ale to je skutečně nepatrný ústupek, pokud bude předsíň vytápěná, jako ostatní části bytu, a bude tu k dispozici odkládací stolek či věšák.

Jak koncipovat dekor posuvných dveří – posuvné dveře se vyrábí v opravdu velkém množství dekorů, takže výběr je pestrý a určitě si budete schopni zvolit optimální řešení. Na jediné bychom vás však chtěli upozornit, což se týká zejména malých bytových prostor, tedy v tomto případě předsíně bytového domu zcela určitě: Vyberete-li si tmavou barvu posuvných dveří, v místnosti to bude pohlcovat světlo až tak, že si tu budete připadat, jako v temné kobce. Bude to nepříjemné, i co se týče pobytu v předsíni při převlékání. Chcete-li dobrou radu, důvěřujte raději světlým barvám, klidně vsaďte na osvědčenou bílou, a třeba v kombinaci se zrcadly, které místnost ještě více opticky zvětší. A ke světlé barvě dveří můžete v předsíni mít i světlý koberec nebo světlou dlažbu.