Vyberte si postel, ze které se vám nebude chtít vstát. Dokonalý spánek vám zajistí jen dokonalá postel. Zaměřte se na ty z masiv

  • 10. 12. 2019
  • By :
  • 0 Comment
  • Domov

Spánkem strávíme opravdu velkou část svého života. Až třetinu celého života totiž skutečně strávíme spánkem a to je skutečně dlouhá doba. Tělo potřebuje spánek k tomu, aby se mohlo správně regenerovat a připravit se tak na další aktivně strávený den. Bez dobře zvolené postele, roštu a matrace se tak nikdo z nás zkrátka neobejde. Postele z masivu patří již léta k těm nejlepším, co si můžeme pro svůj spánek vybrat.

dřevěný nábytek vypadá v každém interiéru skvěle

Jaké jsou výhody postele z masivu

Přírodnímu materiálu se nic nevyrovná, to je bez debat. Dřevo krásně vypadá a navíc také dokáže místnost náramně provonět čerstvou vůní lesa. Dřevěný materiál je navíc velmi robustní, pevný a dá se říct, že je téměř nezničitelný. Vyznačuje se velmi dlouhou životností a masiv se zpravidla ošetřuje jen ekologickými barvivy a čistě přírodními oleji. Tím se z něho stává skutečně zdravotně naprosto nezávadný materiál a ten je pro postel velmi důležitý. Dřevo jako přírodní materiál je také nenapodobitelné, to znamená, že každý kus nábytku z něj je svým způsobem originál.
Masivní nábytek se navíc hodí do jakéhokoliv tytu interiéru, dá se snadno zkombinovat s různými styly i barvami. Ať už preferujete originální a moderní styl nebo dáváte přednost klasice, postele z masivu si jistě najdou místo i ve vaší domácnosti. Mírnou nevýhodou pak může být jen poměrně velká váha takové dřevěné postele. Pro manželské postele z masivu je tak potřeba vytvořit potřebný prostor. Alespoň vás může uklidnit fakt, že takovou postel nebudete muset dalších dvacet i třicet let měnit.
pořiďte si tu nejlepší postel

Záleží i na tvrdosti dřeva

Masivní postele se vyrábějí z několika různých druhů dřeva. Nejčastěji se jedná o smrkové, bukové nebo dubové dřevo. Čím je větší tvrdost dřeva, tím je i masivní postel pevnější, odolnější a stabilnější. Smrkové dřevo je ze všech nejměkčí a postele z něj se tak doporučují spíše jen na občasné https://www.root.cz/clanky/reklamy-v-konzoli-ne-jen-obcasne-zajimavosti-ujistuje-ubuntu/ přespání, výborně se tak hodí třeba na chalupu. Dubové a bukové dřevo je o poznání pevnější a tak se k výrobě postelí využívá nejčastěji. Jen tak se neopotřebuje ani nepoškodí a dokáže tak vydržet krásné a stejné i po dlouhá léta. Taková investice se opravdu vyplatí. Tvrdé dřevo se neotlačí a masivní postel se vám ani nerozvrže.