Vybíráte bazénovou chemii? Vsaďte na osvědčenou kvalitu

Pokud se rozhodnete nakoupit si bazénovou chemii k údržbě svého bazénu, jistě budete mít z čeho vybírat. Možná vám až půjde hlava kolem z toho, kolik přípravků vlastně existuje, a na co všechno je můžete použít. Možná s překvapením zjistíte i to, na co všechno byste si při údržbě bazénové vody měli dávat pozor, protože zdaleka nejde jen o to, zvolit si vhodnou aktivní oxidační látku. Její koncentraci ve vodě byste měli průběžně sledovat s pomocí testerů, a stejně tak byste měli mít v hledáčku i aktuální hladinu pH, protože k tomu, aby vám přípravky bazénové chemie fungovaly tak, jak očekáváte, se bez té správné koncentrace vodíkových iontů neobejdete.

chlor

Nicméně vraťme se zpět bazénové chemii. Můžete vybírat z přípravků chlorové, bromové a kyslíkové chemie.
Bromová chemie je na českém trhu poměrně horkou novinkou, která je obzvláště vhodná do oteplených vod, ve kterých je aktivní látka dlouho stabilní. Použít ji ovšem můžete i v klasickém zahradním bazénu.

Po kyslíkové chemii sahají nejčastěji ti, kterým vadí chemický zápach chlóru. Mnoho lidí na něj může být i citlivých. Tito lidé pak jistě uvítají kyslíkové tablety, které jsou v boji proti nežádoucím mikroorganismům rovněž velmi účinné.
Nicméně zdaleka nejoblíbenější kategorií je chlorová chemie. Najdete zde léty prověřené přípravky, které jsou velice spolehlivé a můžete se na ně spolehnout i v situacích, kdy nutně potřebujete skokově navýšit hladinu oxidačního činidla v nádrži. K tomu je obzvlášť vhodný například chlornan sodný v jeho stabilizované podobě https://www.chlorito.cz/chlornan-sodny.

chlornan sodný

Jedná se o tekutý přípravek chlorové chemie, který se s oblibou využívá rovněž ve vodárenství a v úpravnách pitných vod právě díky jeho kvalitě a spolehlivosti. Můžete ho využívat jak k běžné desinfekci nádrže, tak k řešení nouzových stavů a k potřebnému skokovému navýšení koncentrace chlóru v nádrži. Navíc ho seženete za velice příznivou cenu.