Zhubnout je často potřeba

Je nepsaným tajemstvím, že Češi nepatří zrovna mezi střízlíky a ani nikdy nepatřili. Takzvaných barokních postav u nás lze potkat dost a dost. Hodně na tom má vliv jak typická česká kuchyně, tak i velká popularita piva. Jedná se o nápoj plný cukru, takže není divu, že se po něm tak krásně tloustne. Samotná tloušťka však není nic, čím by se měl kdokoliv chlubit. Jedná se o nemoc z přebytku, nicméně lidská těla nejsou na takovýto přebytek zvyklá. Proto lidé s vyšší nadváhou, případně dokonce obezitou, mají často náběh k získání roztodivných chorob, mnohdy chronického původu.

Měření pasu

Někdy není možné na první dobrou odhadnout, zdali je či není daný člověk obézní. Osobní váha není v tomto případě přesná, takže se využívá spíše BMI kalkulátor. Ten se dá spočítat poměrně lehce, chce to však mimo hmotnosti znát další údaje, a sice výšku a věk. Pak se pomocí jednoduchého výpočtu dá zjistit, jak na tom onen jedince je skutečně a kolik potřebuje případně ubrat, aby jeho hmotnost byla na správné úrovni.

Dobrá strava

Asi nikoho moc nepřekvapí, že základem pro hubnutí, je dobrá strava. V jídelníčku člověka, který hodlá ubrat na váze, by se neměly vyskytovat žádné tučné ani sladké pokrmy, jelikož ty obsahují příliš mnoho kalorií. Člověk, jenž touží po lepší těle, by se naopak měl zaměřit spíše na zeleninu, luštěniny a masa s minimálním množstvím tuku. Rovněž není dobré konzumovat bílé pečivo. Celozrnné varianty jsou rovněž velice chutné, a navíc daleko zdravější. Celozrnný chleba dokáže zasytit i na mnoho hodin dopředu, zatímco bílé pečivo nikoliv.

Motivace

Poradna

Vzhledem k tomu, že jsme všichni individuality, ani ty sebelépe míněné rady nemusí fungovat na každého. Proto je vhodné v případě potíží související s hubnutím kontaktovat lékaře, a to buďto přímo v jeho ordinaci, nebo na dálku prostřednictvím online poradny. Tento druh poradenství je v posledních letech stále oblíbenější.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup