Znáte 100 % hypotéky?

Výhodou současné doby je, že se nemusíte už bát úvěru. Pro splácení hypotéky je vhodné mít vytvořenou finanční rezervu, abyste nepodcenili svoje možnosti. Podle zákona každý poskytovatel hypotéky má právo se seznámit s příjmy a výdaji svého klienta, musí vidět, zda je klient schopen hypotéku splácet. Tímto se zabrání dalším dluhům, exekucím a jiným problémům.

Určitě si myslíte, že dostanete zmíněných 100 %, za Vaší nemovitost? Jenomže už tomu není tak, 100 % hypotéka patří pod finanční nabídky, které nejde už sjednat. V dnešní době už nejde sehnat 100% hypotéku. Česká národní banka nařizuje, aby se poskytovaly hypotéky do 80 % hodnoty nemovitosti. Banky se často tímto doporučením řídí. Zřídka lze získat alespoň 90 % hypotéku z hodnoty nemovitosti.

luxusní byt

Někdy lze udělat to, že získáte hypotéku a dále k tomu si pořídíte úvěr bez zajištění nemovitosti. Bohužel k tomu je potřeba mít dostatečně velký příjem. Všechno se totiž jednotlivě posuzuje.

Nebankovní poskytovatelé nabízejí jen 50 % hypotéky, jen zřídka se stane, že jsou nebankovní hypotéky, které jsou až 70 % hodnoty nemovitost, záleží na lokalitě nemovitosti. Nejčastěji doložíte bance svoje příjmy a výdaje, dále banka zkontroluje, zda nejste zapsaný v registru dlužníku a pokud máte vše v pořádku, je sjednání hypotéky snadné. Doložení svých příjmů není tak složité. Nemusíte mít z ničeho strach, jde jen o pár podstatností, které poskytnete, a poté už vám nebude nic bránit k tomu, abyste svojí hypotéku získali.

papírové peníze

Dokazování příjmů

Svoje příjmy dokážou nejlépe zaměstnaní lidé, která mají měsíční výplatu. Potom se jedná o lidi, kteří jsou na rodičovské dovolené nebo v důchodu. Také může jít o lidi, kteří mají příjem z pronájmu nebo mají i jiné příjmy ať už stabilní nebo nestabilní. Tyto příjmy může doložit i váš sourozenec, rodiče či i vaše děti.

Je vhodné si vytvořit alespoň roční rezervu, aby když nastanou neplánované životní situace, ať máte jak hypotéku splácet.